Меню Закрити
Банер енергозбереження

Урядова програма « Теплих кредитів» діє в Україні з жовтня 2014 року. Програма розроблена агентством Держенергоефективності та передбачає компенсацію по кредитам на енергоефективні товари. Ми пропонуємо вам три прості кроки, для отримання компенсації на енергозберігаючі вікна.

Крок перший – вибір постачальника.

Можливо один з найважливіших кроків. По-перше, тому що не всі постачальники співпрацюють з банками учасниками програми. По-друге, якість та ціна вікон може дуже сильно відрізнятися у різних постачальників. Ми вже писали на що слід звернути увагу при виборі вікон, але нагадаємо, що найважливішим показником енергоефективності вікна – є коефіцієнт опору теплопередачі склопакету. Для кліматичної зони центральної України він має бути не меншим 0.75 m²K/Bt. Обов'язково вимагайте протокол випробувань на склопакети, де буде зазначено коефіцієнти опору теплопередачі. Такий сертифікат має бути у всіх виробників. В результаті домовленості постачальник проводить замір, після чого виписує вам рахунок в якому зазначає кількість вікон та їх вартість. З цим рахунком ви ідете до банку.

Крок другий – отримання кредиту.

Агентство Держенергоефективності співпрацює з чотирма державними банками: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк. Якщо ви є клієнтом одного з цих банків, то варто звернутися саме в ваш банк (це може спростити процедуру отримання кредиту). Умови та документи необхідні для отримання кредиту в банках різні, тому їх краще дізнатися в банку. Посилання на умови кредитування та перелік необхідних документів є на нашому сайті в розділі "кредити". Окремо зупинимося на банках, які працюють в Олександрії. Сподіваємося це допоможе вам у виборі банку, але зазначимо, що це наше бачення, яке ґрунтується на власному досвіді та відгуках наших клієнтів.

  • Ощадбанк відрізняється від інших банків своїми термінами розгляду справи по кредиту. Зазвичай це займає приблизно тиждень, на нашу думку це забагато. Можливо в інших регіонах якось інакше. Перелік документів стандартний.
  • Приватбанк. Для того щоб отримати «теплий кредит» вам достатньо мати кредитну картку цього банку. Доступну суму кредиту, можна дізнатися у вашому кабінеті в приват24. Для оформлення «теплого кредиту», у постачальника має бути термінал Приватбанку, а це дещо звужує коло постачальників. Слід відзначити, що Приватбанк нещодавно приєднався до програми і деякі клієнти мали проблеми з відшкодуванням. Документи для отримання кредиту непотрібні.
  • Укргазбанк має лише одне відділення в нашому місті, і за один день отримати кредит може обмежена кількість людей. Через це не всі бажаючи встигають отримати «теплий кредит». Перелік документів стандартний.

Після оформлення вами кредиту банк перераховує кошти постачальнику, а ви очікуєте на установку вікон.

Крок третій – отримання компенсації.

Постачальник, встановивши вікна, надає вам акт виконаних робіт, який ви маєте підписати і віднести до банку. Банк в свою чергу надсилає ваші документи на розгляд в Держенергоефективності. Компенсацію в розмірі 35% від суми кредиту буде перераховано в банк для погашення частини вашої заборгованості по кредиту. Важливо пам'ятати, що сума відшкодування не може перевищувати 14000 грн. Компенсацію можна отримати лише раз на рік.